Natjecanje Gastro, kreiraj sam - Split

Autor: Ivana Manojlović, 13. 3. 2023.

U sklopu projektnih aktivnosti Regionalnog centra Zabok učenici i nastavnici Srednje škole Zabok sudjelovali su od 05.03. do 08.03.2023. na natjecanju GASTRO, Kreiraj sam sa 200-tinjak učenika završnih razreda ugostiteljsko-turističke struke iz cijele Hrvatske, koje je održano u Splitu.

Natjecanje pod nazivom ‘Gastro, kreiraj sam’ odvijalo se u 5 disciplina, koje su obuhvatile područja predstavljanja turističke destinacije, izrade jela i koktela s potpisom te vještina posluživanja. U sklopu natjecanja tim Srednje škole Zabok predstavljali su učenici Lea Husanović 4 HTT, Juraj Županec 4 HTT, Monika Leljak 4 THK, Antonio Lažeta 3 THK, Dominik Škalec i Mauro Car 3 UB razred, te njihovi mentori Ivan Petek i Tomislav Vranić.

Učenici Srednje škole Zabok ostvarili su odlične rezultate:

• 1. mjesto - Dominik Škalec i Mauro Car u disciplini Jelo s potpisom, mentor Tomislav Vranić
  • 3. mjesto - Lea Husanović i Juraj Županec u disciplini Predstavljanje turističke destinacije, mentor Ivan Petek.
  • 4. mjesto - Monika Leljak i Antonio Lažeta u disciplini Koktel s potpisom, mentor Ivan Petek.

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr