Grand Gourmet 8. međunarodno natjecanje konobara, barmena, barista, restorana i srednjih škola

Autor: Ivana Manojlović, 7. 11. 2022.

U sklopu projekta ReCeZa - Regionalni centar Zabok, učenici Srednje škole sudjelovali su na 8. međunarodnom natjecanju konobara, barmena, barista, restorana i srednjih škola koje se održavalo u Splitu u hotelu Radisson Blu. Natjecanje se odvijalo u periodu od 02.11. do 06.11.2022. Na natjecanju je sudjelovalo preko 100 učenika iz 6 zemalja. Učenici Monika Leljak i Antonio Lažeta bili su predstavnici Srednje škole Zabok.

RCKTU je sudjelovao u tri discipline:

• Monika Leljak iz 4.THK razreda u disciplini Barista (espresso, latte art, signature drink i capuccino) osvojila je 3 brončane medalje.
  • Antonio Lažeta iz 3.THK u disciplini Cocktail (aperitivni koktel, long drink) osvojio je 2 brončane medalje.
  • Učenici su, kao tim nastupili u disciplini Sinkronizirani koktel te su osvojili prvo mjesto i pehar.

Učenike su pripremali mentori Ivan Petek i Josip Hodak. Tijekom natjecanja, u okviru programa sudjelovali su na raznim edukacijama i radionicama (kao napr.; Trendovi u ugostiteljstvu - organska vina, Kokteli na bazi kave, Whiskey experience, Sinkronizirani kokteli, Putovanje Crljenka Kaštelanskog, Sljubljivanje sireva s crnim vinima i dr.)

Izvješće pripremio:
Josip Hodak

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr