Dan Europe u Zagrebu

Autor: Ivana Manojlović, 15. 5. 2023.

Učenici i nastavnici SŠ Zabok – Regionalnog centra kompetentnosti, sudjelovali su na središnjoj proslavi Dana Europe u Zagrebu 9. svibnja, na poziv Ureda EU Parlamenta, a u okviru ReCeZa projekta.

Ova godina tematski je posvećena vještinama i tim pozivom je ukazano povjerenje, kako timu junior ambasadora EU Parlamenta i njihovoj mentorici, tako i školi koja je po njihovoj preporuci predstavila ugostiteljske vještine.

Pripremljene su i poslužene delicije sukladno predloženim temama od strane školskog EPAS tima: Godina prosa / Tradicija na moderan način i Zagorka s nama. Zašto? Ukratko, prema odluci UN-a  2023. je godina prosa, tradicija Zagorja je svakako, na razini Unije, zaštićena purica s mlincima, a kako se ove godine slavi 150 godina od rođenja Marije Jurić Zagorke, desert je bio posvećen upravo tome.

Posjetitelji, kojih je bilo puno, kao i visoki uzvanici bili su oduševljeni i hranom i uslugom i učenicima. Posjetili su nas: premijer, gosp. Andrej Plenković, direktor svih ureda EU Parlamenta u svim zemljama članicama, gosp. Stephen Clark, gradonačelnik Zagreba, gosp. Tomislav Tomašević, Ministrica turizma, gđa. Nikolina Brnjac, Predsjednik skupštine grada Zagreba, gosp. Joško Klisović, Voditelj ureda Europske komisije, gosp. Ognian Zlatev, te predstavnici veleposlanstava, instituta, Ureda EU Parlamenta, Predstavništva Europske komisije, Agencije za mobilnost i programe EU.

Još jedna uspješna prezentacija Srednje škole Zabok - Regionalnog centra kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu i vrlo ugodno druženje.

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr