IZVJEŠĆE - provedba 3. Dana turizma i ugostiteljstva u Zagorju - Zagreb

Autor: Ivana Manojlović, 24. 4. 2023.

U razdoblju od 18. - 20. travnja 2023., u okviru ReCeZa projekta realizirane su različite aktivnosti untar manifestacije Dani turizma i ugostiteljstva u Zagorju. U organizaciji i provedbi cijelog događanja sudjelovali su učenici ugostiteljske turističke struke, strukovni nastavnici, poduzetnici, gospodarstvenici, obiteljska seoska gospodarstva, partnerske institucije i dr. trodnevna manifestacija održana je u Zagrebu.

Odrađene su enogastronomske radionice u organizaciji masterchefova poput Hrvoja Zirojevića, Alme Rekić, Karmele Tancabel i Željka Nevena Bremeca, na čijim su masterclassovima sudjelovali strukovni nastavnici i mentori regije Središnje Hrvatske te učenici Srednje škole Zabok i Ugostiteljsko turističkog učilišta Zagreb.

Kroz prezentacije predstavljene su projektne aktivnosti RCKTU Zabok i trenutna situacija  infrastrukturnog projekta. U panel raspravama dotaknute su teme međuregionalne i međunarodne suradnje obrazovnih ustanova i važnosti ljudskog potencijala za razvoj turizma. Sajmom lokalnih proizvoda sjeverozapadne Hrvatske prezentirani su domaći, tradicionalni i zaštićeni proizvodi. Naši učenici predstavili su vlastita postignuća te su građanima Zagreba ponudili niz malih tradicionalnih zalogaja, koktele s potpisom, prezentirali domaća vina i turističku ponudu Krapinsko zagorske županije, a najzanimljivije je svakako bila izrada zagorskih štruklja i degustacija istih.

Generalna poruka ovoga eventa je da je  budućnost hrvatskog turizma u dobrim rukama uz preduvjet da se mladima omogući suvremena edukacija, aktivna podrška i sloboda da pokažu svoja znanja i vještine. Radosna i ponosna lica učenika dokazuju da poslovi u turizmu itekako privlačni ako se obrazovanju mladih za poslove u turizmu i ugostiteljstvu pristupi na suvremeni način.

Dane turizma i ugostiteljstva u Zagorju otvorila je Draženka Jurec, ravnateljica Srednje škole Zabok, a uzvanicima su se obratili Anna Mladenovics, ravnateljica Instituta Liszt – Mađarskog kulturnog centra, Vlatka Mlakar, izaslanica župana Krapinsko-zagorske županije Željka Kolara, pročelnica Upravnog odjela za javnu nabavu i EU fondove Krapinsko-zagorske županije, Slavko Štefičar, ravnatelj Uprave za održivi razvoj i konkurentnost turističke destinacije Ministarstva turizma Republike Hrvatske i Siniša Hajdaš Dončić, predsjednik saborskog Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost Hrvatskog sabora.

Sve slike možete vidjeti ovdje.

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr