Studijsko putovanje u Dubrovnik

Autor: Ivana Manojlović, 12. 4. 2023.

U sklopu projektnih aktivnosti #ReCeZa projekta dana 11.04. krenuli smo na put prema Dubrovniku. Prvi dan posjetili smo agroturizam Kameni dvori gdje smo dekustirali tradicionalne proizvode Dubrovačko - neretvanske županije.

Drugi dan našeg putovanja posjetili smo Regionalni centar kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu Dubrovnik. Pripremili smo i predstavili tradicionalna jela našeg kraja te degustirali tradicionalna jela Dubrovačko - neretvanske županije.
Nakon toga posjetii smo uzgajalište kamenica gdje smo imali priliku degustirati kamenice i dagnje. Sljedeća postaja su Dubrovačke zidine. Jedna zanimljivost o zidinama jest da su dugačke 1940 metara a zid je na pojedinim mjestima visok 22 metra.

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr