Studijsko putovanje u Italiju

Autor: Ivana Manojlović, 20. 1. 2023.

U sklopu projekta ReCeZa - Regionalni centar Zabok, djelatnici Srednje škole Zabok i projektni partneri - Srednja škola Prelog, Gospodarska škola Varaždin, Turističko -ugostiteljska i prehrambena škola Bjelovar, Hotel Kaj, BIC Ljubljana i Obrtnička komora Krapinsko zagorske županije krenuli su na studijsko putovanje u Italiju. Na putu do destinacije, napravili smo pauzu u Padovi.

[Tim #ReCeZa] Posjetili smo sajam SIGEP u Riminiju.
Sigep Rimini je nezaobilazan događaj za otkrivanje novosti, inovacija i trendova u desertima i kavi. Posebna se pažnja prodaje sektoru usluživanja hrane: sirovinama i sastojcima, strojevima i opremama, ambalaži i uslugama. SIGEP je jedinstveno mjesto za razvijanje dijaloga s tvrtkama i profesionalcima, te odlična prilika za sklapanje novih poslovnih ugovora, umrežavanja i dijeljenja ideja.

Posjetom FICO Eataly World u Bologni završavamo studijsko putovanje u Italiji. Podijeljeni u manje grupe, sudjelovali smo na tečajevima za pastu, vino i sladoled.

Riječ je o prvom tematskom parku na svijetu koji je u potpunosti posvećen hrani, a koji sadrži tržnicu, farma, zabavni park, edukativni centar i promotivni punkt za chefove, restorane i proizvođače hrane. Osim što se ondje mogu kupiti brojne namirnice, posjetitelji se mogu educirati o tome kako se proizvodi sir, primjerice parmezan, tjestenina, mortadela, meso poput poznatoga crnog pršuta ili na koji se način preša maslinovo ulje...

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr