Međunarodno natjecanje udruge europskih ugostiteljskih i turističkih škola [AEHT-e]

Autor: Ivana Manojlović, 3. 11. 2021.

Od 01. do 06. studenog u sklopu projekta ReCeZa - Regionalni centar Zabok, učenici naše Škole i još tri škole partnera na projektu sudjeluju na natjecanju europskih ugostiteljskih i turističkih škola koje se održava u glavnom gradu Estonije, Tallinnu.

Iz Tallina se javljaju voditelj regionalnog centra Andrej Ivankov, nastavnica Ivana Osrečak, te učenici 4.HTT razreda Dominik Obrež i Marija Posavec. Jučer je i službeno otvorena 34. konferencija AEHT-e u sklopu koje se održava i natjecanje najboljih europskih turističkih i ugostiteljskih škola u niz disciplina.

Srednja škola Zabok se natječe u dvije discipline: Recepcijsko poslovanje (Front office) u kojoj će učenik Dominik Obrež raditi sa učenikom iz Litve na prezentaciji timskog rada na recepciji Radisson Blu hotela iz Tallina, koji služi kao case study za ovaj dio natjecanja. Učenica Marija Posavec, zajedno sa kolegicama iz Austrije i Cipra će prezentirati Estoniju kao odredišnu destinaciju s naglaskom na priobalni turizam i održivost u sklopu discipline Turistička destinacija (Tourist Destination), također ekipnim radom od izrade koncepta, prezentacije do predstavljanja određenog posla. U idućih par dana Marija i Dominik će proći niz priprema i različitih testova kako bi impresionirali suce prezentirajući na engleskom jeziku i pokušali ostvariti čim bolji rezultat na ovom natjecanju.

Do idućeg javljanja,
Ekipa iz Tallinna

Pripremio:
Andrej Ivankov

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr