DOBRO DOŠLI U CENTAR ZA UGOSTITELJSTVO I TURIZAM ZABOK!

Jeste li spremni za izazov? Bilo da ste u potrazi za novim obrazovnim programima, stručnim usavršavanjem ili resursima za svoj profesionalni razvoj, naš regionalni centar kompetentnosti u Zaboku je tu da vam pruži podršku i otvori vrata beskrajnih mogućnosti u stvaranju karijere u sektoru turizma i ugostiteljstva! Naša vizija je postati lider u području strukovnog obrazovanja u turizmu i ugostiteljstvu!

Svojim učenicima i polaznicima nudimo kvalitetne i inovativne programe temeljene na suvremenim znanjima i vještinama usklađe s potrebama tržišta rada.

Naše vrijednosti su:

• Izvrsnost i integritet
  • Društvena odgovornost
  • Partnerstvo i suradnja
  • Uključivost i različitost

Sadržaj ove publikacije isključiva je odgovornost Srednje škole Zabok.
Više o informacijama o EU fondovima dostupno je na stranici www.strukturnifondovi.hr.

Pozivnica na štruklijadu

Autor: Ivana Manojlović, 30. 9. 2016.

Izviješće Srednje škole Zabok vezano uz Javni poziv Ministarstva turizma srednjim strukovnim školama za jačanje kompetencija strukovnih zanimanja kroz izradu projekata za turizam - PROMOCIJA I JAČANJE KOMPETENCIJA STRUKOVNIH ZANIMANJA ZA TURIZAM.

Već niz godina učenici Srednje škole Zabok prijavljuju svoje radove/projekte na navedeni natječaj Ministarstva turizma. Ove godine također smo prijavili projekt pod nazivom Pozivnica na štruklijadu putem kojeg želimo doprinijeti promociji Zagorskih štruklja, kao nematerijalne kulturne baštine i zaštiti geografskog podrijetla Zagorskih štruklja.

S obzirom da se dugi niz godina u našoj školi njeguje pristup tradicionalnoj zagorskoj prehrani, smatramo da u ovom projektu možemo dokazati i pokazati naše kompetencije i vrijedno iskustvo u pripremi tradicionalnih, ali i moderniziranih zagorskih štruklja. Najvažnija od svega je zapravo naša spremnost i angažiranost da u suradnji s Krapinsko zagorskom županijom, udrugama i ugostiteljima s područja KZŽ, koji se trude kroz razne aktivnosti zaštiti geografsko podrijetlo zagorskih štruklja, odraditi za javnost, goste i turiste, te lokalno stanovništvo, niz aktivnosti na promociji i prezentaciji zagorskih štruklja, a to smo i postigli. Odradili smo 5 radionica:

• Show cooking i degustacija za goste, posjetitelje i lokalno stanovništvo u Krapinskim Toplicama 14. 05.  – u okviru 8. Zagorske štruklijade

• Prezentaciju i degustaciju za učenike, roditelje i nastavnike povodom dodjele završnih svjedodžbi u lipnju 2016.

• Show cooking i degustacija uz sljubljivanje zagorskih štruklja s koktelima za posjetitelje i izlagače Zagorskog gospodarskog zbora 9.rujna, u Tjednu kajkavske kulture.

• Degustacija i prezentacija gostima posjetiteljima na manifestaciji 100% zagorsko u Zagrebu.

• Prezentacija projekta i degustacija zagorskih štruklja u formi fast food i street food za članove/ce Predsjedništva Zajednice ugostiteljsko turističkih škola RH.

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr