DOBRO DOŠLI U CENTAR ZA UGOSTITELJSTVO I TURIZAM ZABOK!

Jeste li spremni za izazov? Bilo da ste u potrazi za novim obrazovnim programima, stručnim usavršavanjem ili resursima za svoj profesionalni razvoj, naš regionalni centar kompetentnosti u Zaboku je tu da vam pruži podršku i otvori vrata beskrajnih mogućnosti u stvaranju karijere u sektoru turizma i ugostiteljstva! Naša vizija je postati lider u području strukovnog obrazovanja u turizmu i ugostiteljstvu!

Svojim učenicima i polaznicima nudimo kvalitetne i inovativne programe temeljene na suvremenim znanjima i vještinama usklađe s potrebama tržišta rada.

Naše vrijednosti su:

• Izvrsnost i integritet
  • Društvena odgovornost
  • Partnerstvo i suradnja
  • Uključivost i različitost

Sadržaj ove publikacije isključiva je odgovornost Srednje škole Zabok.
Više o informacijama o EU fondovima dostupno je na stranici www.strukturnifondovi.hr.

8. znanstveni piknik u dvorcu Stubički Golubovec

Autor: Ana Gmaz Živko, 30. 9. 2019.

Dvorac Stubički Golubovec ove je godine bio domaćin 8. znanstvenog piknika, a čini se da će to i ostati. Ove je godine ispred istog, 200 godina starog dvorca, održana i poznata Bitka kod Stubice kao sjećanje na Seljačku bunu i pobunu kmetova 1573. godine. U istom dvorcu djeluje i Kajkaviana - društvo za prikupljanje, čuvanje i promicanje hrvatske kajkavske baštine. U skoroj budućnosti dvorac bi trebao biti obnovljen i pretvoren u znanstveno-edukacijski zabavni centar za sve mlade ljude koji se žele baviti znanošću i za djecu koja žele na zabavan način učiti o znanosti.

Znanstveni piknik u Stubičkom Golubovcu na popularan način nastojao je približiti znanstvene teme i pokuse mladima, u prvom redu učenicima osnovnih i srednjih škola. Na brojnim štandovima postavljenima među drvećem oko dvorca učenici osnovnih i srednjih škola i članovi udruga, društava i zajednica informirali su nas o znanstvenim temama i eksperimentima.

Vidjeli smo biljke mesožderke i slušali o njihovom ponašanju, ispitivali smo gustoće tekućina, učili o čovjekovoj anatomiji i fizionomiji, uvježbavali reanimaciju i masažu srca na specijalnoj lutki, pogađali broj hitne pomoći, promatrali 3D printanje na suvremenim 3D printerima, i na kraju, učili o smjesama na primjeru smjese za palačinke koju smo na kraju i ispekli i probali.

Naši učenici, zajedno s učenicima drugih srednjih škola u Zaboku, posjetili su 8. znanstveni piknik u petak, 27. rujna u prijepodnevnim satima.

Fotografije možete pogledati u priloženim dokumentima.

Priloženi dokumenti:
20190927_102010.jpg (834.66 KB)
20190927_103050.jpg (1.13 MB)
20190927_103420.jpg (1.61 MB)
20190927_103603.jpg (1.62 MB)
20190927_103629.jpg (1.25 MB)
20190927_111852.jpg (1.13 MB)

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr