KUHARSKI KUP "SLAVKO VEČERIĆ"

Autor: Danijel Pevec, 15. 10. 2018.

Učenici 3.ub razreda Srednje škole Zabok, Antonio Vrabec i njegova pomoćnica, Marija Turek, pod mentorstvom Tomislava Vranića, sudjelovali su u natjecanju petog kola Hrvatskog kuharskog kupa pod nazivom “Kuharski kup Slavka Večerića “ u Pregradi. Natjecanje je organizirano u suradnji Hrvatskog kuharskog saveza, Grada Pregrade i Turističke zajednice područja Srce Zagorja.

Manifestacija je započela u subotu, 29. rujna kada su sudionici počeli pripremali tri slijeda koja su slijedećeg dana bila izložena i podijeljena posjetiteljima manifestacije 48. Branje grozdja. Zadatak je bio pripremiti svečanu hladnu platu od puretine, bunceka, kukuruza i hrena, glavna jela od svinjskog kotleta, gljiva i krumpira te deserte od jabuka, buče, kestena i grožđa.Radove natjecatelja ocijenili su članovi Sekcije ocjenjivača HKS-a Zlatko Sedlanić, Grozdana Bohorč i Erich Glavica.

Naši učenici natjecali su se uz bok profesionalaca iz najboljih hrvatskih restorana, te zauzeli 6. mjesto u ukupnom poretku.

Priloženi dokumenti:
Kup_Kuhara_izvjesce.doc (363.00 KB)

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr