Upisi u prvi razred za školsku godinu 2022./2023.

Autor: Ivana Manojlović, 8. 6. 2022.

Poštovani roditelji i učenici - kandidati za upis u prvi razred!

U sklopu provođenja upisnog postupka u prvi razred srednje škole za školsku godinu 2022./2023. sve upisne aktivnosti moći će se odraditi elektroničkim putem ili osobno. Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka 9. srpnja 2022. učenici će steći pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojem se nalaze u sklopu upisne kvote. Upisnicu dostupnu na mrežnoj stranici https://srednje.e-upisi.hr/#/ potrebno je ispisati, dopuniti i  potvrditi vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika.  Učenicima koji nisu u mogućnosti ispisati upisnicu, to će biti omogućeno u školi na dan dolaska na upis.

Upisnici je potrebno priložiti ostale dokumente važne za upis:

1. Dokumente o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis u programe za zanimanja:
    • ekonomist, komercijalist, hotelijersko-turistički tehničar, turističko-hotelijerski komercijalist, prodavač, konobar: potvrda školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti
    • kuhar: liječnička svjedodžba medicine rada
  2. Dokumente kojima učenik ostvaruje pravo na izravan upis, dodatni bod i dr.
  3. Učenici koji ostvaruju IZRAVAN UPIS NISU DUŽNI dostaviti potvrdu školskog liječnika niti liječnika medicine rada.

Potpisanu upisnicu učenik sam može učitati u sustav ili dostaviti osobno ili elektroničkim putem u školu. Dokumenti o ispunjavanju posebnih uvijeta dostavljaju se u školu osobno ili elekroničkim putem.

11.7.2022.

• Osobno u školi [Prilaz dr. Franje Tuđmana 15, Zabok]: 14 – 18 sati
  • e-upis na mailsrednjaszabok@gmail.com: 8 – 18 sati

12.7.2022.

• Osobno u školi  [Prilaz dr. Franje Tuđmana 15, Zabok]: 8 – 12 sati
  • e-upis na mailsrednjaszabok@gmail.com: 8 – 12 sati

Upisnicu i ostale dokumente elektroničkim putem može dostaviti samo roditelj/skrbnik.

Ako se dokumentacija šalje elektroničkom putem potrebno je u:

• Naslov (predmet) poruke: upisati naziv programa koji učenik upisuje te ime i prezime učenika (npr. Konobar – Ivana Horvat) ​
  • Sadržaj poruke: u e-poruci roditelj/skrbnik je dužan dostaviti svoj osobni kontakt (broj mobitela, telefona)

Originalnu dokumentaciju poslanu elektroničkim putem učenici će dostaviti u školu na prvi nastavni dan - 5. rujna 2022. godine.

Popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala za školsku godinu 2022./2023. možete pronaći na web stranici škole ili dobiti u školi u pisanom obliku.

PREPORUČAMO da svi roditelji i učenici, koji to mogu, na upise dođu u školu osobno kako bi dobili dodatne informacije o školi, organizaciji nastave, provođenju praktične nastave i stručne prakse i svemu ostalom što ih zanima!!!

Natječaj za upis u prvi razred šk.god 2022./23., i uvjeti upisa po zanimanjima pronađite pod opširnije.

Priloženi dokumenti

1. Natječaj za upis u prvi razred za školsku godinu 2022./2023.
  2. Važni datumi za ljetni, jesenski i naknadni upisni rok za Upis učenika u prvi razred u školskoj godini 2022./2023.
  3. Uvjeti upisa u 1. razred po zanimanjima

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr