Vijesti

Obavijest o nabavi udžbenika za učenike srednjih škola s prebivalištem u Gradu Zagrebu

Autor: Danijel Pevec, 27. 5. 2020.

Obavijest za učenike koji imaju prebivalište u Gradu Zagrebu

Grad Zagreb će radi zaštite standarda učenika i njihovih roditelja, osigurati i u školskoj godini 2020./2021. školske udžbenike koji su besplatni za učenike srednjih škola kojima je osnivač Grad Zagreb te učenike srednjih škola izvan Grada Zagreba koji imaju prebivalište na području Grada Zagreba.

Nabava udžbenika za 2020./2021. školsku godinu provest će se prema odabiru iz Kataloga odobrenih udžbenika objavljenog na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Obrazac l. (objavljen na mrežnoj stranici www.zagreb.hr) za besplatne udžbenike, privolu (objavljena na mrežnoj stranici www.zagreb.hr) te popis udžbenika koji ovjerava škola, potrebno je poslati na e-mail adresu: nabava.srednje-skole@zagreb.hr.

Rok za predaju zahtjeva u prvom krugu je od l. lipnja 2020. do l. srpnja 2020. do 12.00 (do tada zahtjev treba biti zaprimljen). Za drugi krug roditelji mogu podnijeti zahtjev od l. srpnja 2020. do 9. rujna 2020. do 12.00.

Napominjemo da roditelji učenika s prebivalištem u Gradu Zagrebu sami šalju SKENIRANU DOKUMENTACIJU potrebnu za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike isključivo na e-mail: nabava.srednje-skole@zagreb.hr.

Povrat školskih udžbenika

Učenici koji su udžbenike dobili za školsku 2019./2020. godinu, obvezni su ih čuvati te ih vratiti u školu neoštećene/neuništene. Vraćaju se samo udžbenici koji se ponovo mogu koristiti u školskoj godini 2020./2021. Udžbenike za 2. i 3. razred gimnazije te udžbenike za općeobrazovne predmete za 2. i 3. razred strukovnih škola u trajanju 4 i 5 godina nije potrebno vraćati. Udžbenici koji se također ne vraćaju su radni udžbenici u koje se upisuje (radne bilježnice i sl.), a udžbenici koji sadrže CD neupotrebljivi su bez CD-a. Upotrebljivost ostalih udžbenika procjenjuje Povjerenstvo.

Učenici koji su tijekom školske 2019./2020. godine mijenjali školu/program, dodijeljene udžbenike vraćaju u školu koju trenutno pohađaju, uz predočenje zapisnika o preuzetim udžbenicima iz prethodne škole/programa.

Učenici koji će u školskoj godini 2019./2020. polaziti program dopunskog rada te polagati popravne ispite ili državnu maturu, dodijeljene udžbenike obvezni su školi vratiti neoštećene/neuništene po okončanju navedenih aktivnosti. Školski koordinator za udžbenike organizira i nadzire postupak povrata i procjene valjanosti/upotrebljivosti vraćenih udžbenika uz pomoć Povjerenstva kojeg čine razredna/predmetna vijeća škole.

Napominjemo da će za udžbenike koji će se dodijeliti za školsku godinu 2020./2021. roditelji neposredno prije njihovog preuzimanja trebati potpisati revers (koji će škole same izraditi za svakog učenika), čime će se obvezati na povrat neoštećenih/upotrebljivih udžbenika.

Ana Gmaz Živko, prof. i dipl. bibl.

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr