DANI KRUHA U SŠ ZABOK

Autor: Danijel Pevec, 28. 10. 2019.

Dana 24. listopada 2019. godine u Srednjoj školi Zabok, svečano je održan i upriličen Dan kruha. Učenici su pozvani da se na Dan kruha za vrijeme velikog odmora u jutarnjoj smjeni okupe zajedno sa nastavnicima, suradnicima te nositeljima aktivnosti u športskoj dvorani škole. Tamo je već bio pripremljen od strane vrijednih ruku naših nastavnika i učenika stol sa kruhom, pecivima te blagoslovljenom vodom kako bi svećenik nakon blagoslovne molitve mogao blagosloviti sve nas i hranu koju ćemo blagovati. Ravnateljica Srednje škole Zabok, Draženka Jurec je najprije održala uvodni govor u kojem je posvijestila svima nama važnost kruha te izrazila želju da slijedećih godina proslavu dana kruha obilježimo u novim prostorima škole, a zatim je nekoliko učenika i učenica ekonomskih i komercijalnih razrednih odjeljenja održalo glazbeno–literarni program koji se očitovao u sviranju gitare (Luka Prpić, 4. EA) te čitanje pjesama o kruhu (Linda Lež i Mateja Benger iz 4. EA, Marko Tomašković iz 2.K). Kao vrhunac svečanosti, velečasni Marijan Culjak izrekao je blagoslovnu molitvu. Po blagoslovnoj molitvi, učenici, nastavnici i svi ostali zajedno smo blagovali kruh kao hranu Božju.

Srednja škola Zabok / Ivana i Cvjete Huis 2, HR-49210 Zabok / www.ss-zabok.skole.hr / srednjao@inet.hr